עוגות ללא גלוטן

 


 
לפני כעשר שנים לא היתה מספיק מודעות לקהל חולי הצליאק והם נאלצו להסתפק במגוון מצומצם מאוד של מאכלים בעלי טעם תפל ומרקם קמחי. היות וגלוטן מהווה מרכיב יסודי בכל המאפים (לחמים, עוגות, פשטידות, פסטה...), היה קשה מאוד לייצר מזון נטול גלוטן שיהיה דומה בטעם ובמרקם למזון שאנו מכירים ואוהבים. כמו כן, מזון נטול גלוטן לא היה זמין וניתן היה להשיגו במקומות מצומצמים. ביקור בבתי קפה ומסעדות הפך לחוויה מתסכלת עבור חולי צליאק. עוגות וממתקים משובחים היו בגדר חלום רטוב. איכות החיים של חולי צליאק בכל הקשור לתחום הקולינרי נפגעה קשות.

בשנים האחרונות בעקבות המודעות הגוברת וההתפתחות הטכנולוגית, חלה פריצת דרך משמעותית בשוק המאכלים נטולי הגלוטן. המוצרים נעשו טעימים, בריאים יותר ולא פחות חשוב – זמינים יותר. חברות המתמחות ביצור מוצרי יסוד נטולי גלוטן, מציעות מגוון רחב של תחליפי קמח (על בסיס חומוס, קינואה, כוסמת, דוחן, פשתן, תירס...) עם טעם וערך תזונתי משופרים. מוצרים נוספים פותחו על ידי יזמים קטנים, בדרך כלל הורים לילדים חולי צליאק שעקב ההיצע המצומצם בחנויות, ערכו ניסויים ופיתחו מתכונים נטולי גלוטן ביתיים שזכו להצלחה רבה. בעקבות ההצלחה משפחות רבות פתחו עסקים קטנים שמוכרים מאפים ביתיים לקהל הרחב. כמו כן בעידן האינטרנט, ניתן למצוא אין ספור מתכונים יצירתיים ומאכלים וקינוחים נטולי גלוטן.

בעמוד זה ריכזנו עבורכם רשימת יצרנים שמשווקים או מייצרים מאכלים נטולי גלוטן איכותיים. תוכלו לשוטט בגלריות הספקים, שם תמצאו פרטי התקשרות ותוכלו להתרשם מתמונות של מוצריהם. אנו מקווים שהמודעות למחלת הצליאק תלך ותגבר ובעתיד נראה יותר ויותר אפשרויות. מזונות נטולי גלוטן רבים שמזוהים עם מחלת הצליאק כמו קינואה, אורז מלא, כוסמת ועוד הפכו לאחרונה טרנדים מטעמי בריאות וחזרה למקורות וניתן להשיג אותם בכל סופר ואפילו במסעדות.


חיפוש גוגל באתר:שם
אזור
מיקום
מוצרים
רשל"צ
חברה המתמחה בייצור מגוון רחב ומקצועי מאד של מוצרי מאפה ללא גלוטן המתאפיינים בטעם משובח, מרקם עשיר ואיכות חסרת פשרות
ארצי
ארצי
החנות הגדולה למוצרים ללא גלוטן
מרכז
אווה אופה בביתה מבחר מפתה ומעודן של קינוחים מתוקים, עוגות עוגיות ועוגות ללא גלוטן באיכות ביתית מעולה
ארצי
ארצי
ארטיסרי ממתיקה את חייהם של הרגישים לגלוטן
04
עמק חפר
חברה המיצרת מוצרי בריאות ללא סוכר וללא גלוטן - עוגות, עוגיות, לחמים
באר שבע
ג'ורדי עוגות מעוצבות באיזור הדרום, עוגות חתונה, ימי הולדת, בר מצווה ולכל אירוע שתרצו להפוך למיוחד
03
תל אביב
אפייה ובמכירה של מגוון עוגות ודברי מאפה ייחודיים, בסיטונות וליחידים
09
ארצי
בית קפה וקונדיטוריה - עוגות, עוגיות, מאפים, קישים, עוגות ללא גלוטן
03
פתח-תקוה
מתכונים בריאים לצרכים מיוחדים וסדנאות אפייה ללא גלוטן
09
רעננה
קונדיטוריה ייחודית שהוקמה כדי לתת מענה לקהילת הצליאק ולנמנעים מגלוטן שמחפשים עוגות, עוגיות ומאפים נטולי גלוטן, בטעם מעולה, בעבודת יד,


עוגלריה - עוגות מעוצבות @ 2010